Koučink

Koučování je pro mě procházkou do ztracených zákoutí vlastního nitra. Výpravou za poznáním svého skutečného já, která nás dovede ke vnitřní spokojenosti a vnitřnímu naplnění. Věřím, že smyslem života je právě znovuobjevení ukrytých vášní, které jsou našim životním motorem.

Každý v životě hrajeme mnoho rolí, aniž bychom si toho byli vědomi – dobrá máma, hodná dcera, dokonalá žena, dobrý šéf, vzorný manžel nebo třeba muž tvrďák. V těchto rolích však často zapomínáme sami na sebe. Kde jsme my? Po čem opravdu toužímě hluboko uvnitř?

Jednoduché kouzlo koučování spočívá v tom, že pouze my sami máme v sobě ukryté odpovědi na všechny naše otázky. Kouč je tady jen proto, aby nám je pomohl najít. Někdy je těžké si něco připustit, dokud to neřekneme nahlas. Teprve tady dochází k opravdovému uvědomění a jistému uvolnění.

Jindy pro nás zase může být těžké nesejít z cesty a držet se postupných krůčků vedoucích k velké změně. A právě tady může pomoci kouč, který se stává pomyslnou opěrnou berličkou na naší cestě.

Ano, dnes už existuje mnoho motivačních knih nebo sebekoučovacích příruček, které jsou nám skvělými pomocníky na našich cestách. Dostat však prostor a mít po boku někoho, kdo v nás opravdu věří, je dnes bohužel něco vzácného. Každý člověk je totiž unikátní a skrývá mnoho talentů. Tyto talenty však často upadnou v zapomnění nebo jsou nám tak neuvěřitelně přirozené, že si jich vůbec nejsme vědomi. A pokud si svých talentů nejsme vědomi my sami, nevidí je ani lidé kolem nás.

Je čas začít hledat odpovědi v sobě a ne v knihách nebo u druhých. Ty správné odpovědi totiž nalezneme jedině ve svém nitru.

Při koučování ráda pracuji s tělem, protože právě v něm se vše odehrává a právě ono nám může být vždy skvělým pomocníkem a průvodcem. Musíme se mu jen naučit naslouchat.