Koučink

Koučování je pro mě procházkou do ztracených zákoutí vlastního nitra. Výpravou za poznáním svého skutečného já.

Každý v životě hrajeme mnoho rolí, aniž bychom si toho byli vědomi – dobrá máma, hodná dcera, vzorná manželka, dobrý šéf, milující otec nebo třeba muž tvrďák. Snažíme se být tak dobří, že často zapomínáme sami na sebe. Kde jsme my? Po čem opravdu toužíme hluboko uvnitř?

Jednoduché kouzlo koučování spočívá v tom, že pouze my sami máme v sobě ukryté odpovědi na všechny naše otázky. Kouč je tady jen proto, aby nám je pomohl najít. Někdy je těžké si něco připustit, dokud to neřekneme nahlas. Teprve tady dochází k opravdovému uvědomění a jistému uvolnění.

Jindy pro nás zase může být těžké nesejít z cesty a držet se postupných krůčků vedoucích k velké změně. A právě tady může pomoci kouč, který se stává pomyslnou opěrnou berličkou na naší cestě.

Ano, dnes už existuje mnoho motivačních knih a informace jsou lehce dohledatelné. Ale není právě to onen kámen úrazu? Přeinformovanost vnímám jako jeden z největších problémů dnešní doby. Přestali jsme totiž vnímat sami sebe a jsme zmateni z toho, co se kde píše nebo nám někdo řekl. Každý člověk je unikátní, každý má jiný talent a každý potřebuje ke své vnitřní spokojenosti něco jiného.

Je čas začít hledat odpovědi v sobě a ne v knihách nebo u druhých. Ty správné odpovědi totiž nalezneme jedině ve svém nitru.